więcej na domeny.lap.pl

.pl
100 zł
9,90 zł
.com.pl
65 zł
9,90 zł
.eu
59 zł
19,90 zł
.com
59 zł
29,90 zł
.net
59 zł
29,90 zł
.org
59 zł
29,90 zł

Infrastruktura

Data Center

Nasze serwery znajdują się w centrum Warszawy w jednym z najnowocześniejszych Data Center w Polsce, które jest zarządzane przez renomowaną firmę GTS Poland. Ulokowanie tam naszej serwerowni zapewnia ciągłą bezawaryjną pracę, dostęp do najlepszych rozwiązań technologicznych oraz maksymalny poziom bezpieczeństwa.

Serwery

Nasi klienci dysponują wydajnymi platformami hostingowymi w postaci wieloprocesorowych serwerów firmy Intel w wersjach wyłącznie profesjonalnych. Serwery wykorzystują macierze firmy Hewlett-Packard (światłowodowe połączenie z serwerami) oraz wewnętrzne macierze z kontrolerem sprzętowym z dyskami SAS i SSD (w konfiguracjach RAID1, RAID10) zapewniające ciągłość pracy nawet w przypadku awarii dyskowej.

System oparty jest na zdublowanej infrastrukturze sieciowej, dzięki czemu ryzyko wystąpienia nieprawidłowości ograniczone jest do minimum. Każda z naszych maszyn zabezpieczona jest osobnym (indywidualnym dla wykonywanych zadań) firewallem. Administratorzy Lap.pl stale monitorują parametry serwerów tak jak użycie CPU, zajętość dysków, dostępność wolnej pamięci RAM, temperaturę i stan techniczny sprzętu.

Łącza

Platforma Lap.pl ma dostęp do rozbudowanej sieci szkieletowej GTS Poland jak i GTS Central Europe, która swoim zasięgiem obejmuje 90 miast i 356 węzłów. Wykorzystanie sieci szkieletowej GTS zapewnia redundancję połączeń pomiędzy każdym z węzłów, dzięki czemu dostęp zasobów sieci Internet jest stale zapewniony.

Lap.pl uczestniczy także w neutralnym węźle wymiany ruchu IP sieci PLIX, który posiada łącze o przepustowości 120 Gbps. W sieci PLIX uczestniczą największe polskie firmy, które opierają swój biznes o technologie internetowe takie jak Polkomtel, UPC Polska czy Onet.pl.

Szybkość i niezawodność sieci jest gwarantem poprawnego funkcjonowania biznesu w Internecie.